Geçtiğimiz hafta sosyal medyada en çok paylaşılan haberlerden biriydi; beraber intihar eden yaşlı çift. Geride bıraktıkları intihar mektubunda kanser olduklarını, çocuklarının kendileriyle ilgilenmediklerini ve ölmek için çok sevdikleri Çeşme’ yi seçtiklerini yazmışlardı. (Kaçıranlar için; Sabah Gazetesi’ nin haberi)

Hüzünlü bir o kadar da romantik bir haber…
Yine de “bir yastıkta kocayıp beraber ölmek” böyle olmamalı.

“64 yıldır evli olan çift, aralarında sadece saatler olan ölümlerinden önce, son anlarını hastane yataklarında el ele tutuşarak geçirdiler.”

Çift, yan yana yataklarda el ele tutuşurken görüntülendi.


Haber Tennessee’ den;
-Dolores ve Trent neredeyse 64 yıldır evliydi. İki çocukları, üç torunları ve sekiz torun-çocukları vardı. 83 yaşındaki Dolores Winstead ve 88 yaşındaki Trent Winstead çiftinin ölümleri birkaç saat arayla gerçekleşti.

Trent, böbrek yetmezliği nedeniyle Saint Thomas West Hastanesi’ne yatırılmıştı. Durumu kötüleşene kadar, eşi Dolores, yanında kalabildiği kadar kaldı. Eşinin hasta yatağının başından ayrılmayan Dolores de, şiddetli bir beyin anevrizması geçirdi.

-Hastane personeli, son anlarını birlikte geçirebilmeleri için, çifti aynı odaya yerleştirdi. Son anlarını yan yana yerleştirilen hastane yataklarında, el ele tutuşarak geçiren çift, birkaç saat arayla vefat etti.

Çiftin vefatından birkaç gün önce sağlıklı olan Dolores, böbrek yetmezliğinden hastaneye yatırılan eşinin elini bırakmayıp, hasta yatağının başından ayrılmıyordu. Çok geçmeden, 7 aralık gecesi Dolores’in baş ağrısı ve kusma şikayetleri başladı.

Hasta eşinin yanı başından ayrılmayan 83 yaşındaki kadın, üzüntüsünden şiddetli bir beyin anevrizması geçirdi. Durumu kötüleşmeye başlayınca, suni solunum cihazına bağlandı.

Son anlarında birlikte olabilsinler diye, hastane personeli, çiftin yataklarını aynı odaya taşımak için hastane yönetiminden izin aldı.

9 Aralık gecesi 21.10’da Dolores hayatını kaybetti.

Oğulları Eddie, babasına doğru eğilerek ona sevgili karısının ölümünü haber verdi. 88 yaşındaki adam, karısına bir öpücük yolladı ve sadece birkaç saat sonra hayatını kaybetti.

Kızları Sheryl, Washington Post’a : “Babam, annemin ölümüne dayanamadı. Bizlere sadece babamın ölümünü izlemek kaldı.” dedi. “O zaman, böyle olacağını hiç düşünmemiştim. Babam, tam anlamıyla, kalp kırıklığı yüzünden öldü.” “Yıllarca düşünsem, hastaneden yanımda ikisi de olmadan çıkacağım asla aklıma gelmezdi.”

Çift 50’lerde, Tennessee, Dickson County’de tanıştı. Trent Kore Savaşı’na gönderildiğinde, birbirlerine aşk mektupları yolluyorlardı. Trent, Birleşik Devletler’e döndükten kısa süre sonra evlendiler. Trent, evlenme teklifini Dolores diş fırçalarken yapmıştı. ( 🙂 )

Çocuklarına göre, çift birbirlerinden çok farklıydı. Dolores sessiz bir kadındı ve yemek yapmayı çok seviyordu. Trent ise daha dışa dönüktü ve günlerini gölde balık tutarak geçirirdi.

Yaşasalardı, 17 Ocak’ta 64. evlilik yıl dönümlerini kutlayacaklardı.

Dolores ve Trent, son yolculuklarına pembe ve mavi birer tabutta uğurlandılar.

Kaynak: Daily Mail Online